Te martat me Morin

$15.00

Titulli: Të martat me Morin: një plak, një i ri dhe mësimet e jetës
Origjinali: Tuesdays with Morrie: an old, a young man and life's greatest lesson
Roman
Autori: Mitch Albom
Shqipëroi: Albana Melyshi Lifschin
Shtëpia botuese: OMSCA-1
Viti: 2011
fq. 224
Pesha: 0.26 kg
ISBN: 978-99943-41-87-0

Mbi librin
Një histori e vërtetë për domethënien e jetës, e rrëfyer në këto faqe libri, mund të duket e paimagjinueshme, por Mitch Albom-i, shkrimtar bashkëkohës amerikan, e ka realizuar këtë. Ai rrëfen historinë e mësuesit që ia ndryshoi atij jetën, duke i treguar arsyet e vërteta pse kemi ardhur në këtë botë dhe gjërat të cilave duhet t'u gëzohemi. Kur ishte diplomuar, Mitch Albom-i, rrëfyesi, i kishte thënë profesorit të vet të parapëlqyer, Mori Shvarcit, se do t'i ruanin lidhjet. Megjithëkëtë, Mitch-i nuk merr vesh asgjë për profesorin e vjetër, derisa një ditë mëson nga një intervistë në televizion se mësuesi i tij i parapëlqyer në kolegj, Mori, vuan nga ALS, një sëmundje vdekjeprurëse. Ai përshkon shumë milje, takohet me mësuesin e vjetër çdo të martë dhe Mori, profesori i moshuar, i mëson gjëra të reja rreth jetës dhe se çfarë duhet të kërkojmë në të vërtetë. Mitch-i nis të kuptojë se si fillon të përmirësohet jeta e tij me ndihmën e Morit.

"Të martat me Morin" është një kronikë magjike e kohës, ku shpalosen konceptet se çfarë është bota, keqardhja, pendimi, vdekja, familja, ndjenjat, plakja, paraja, dashuria, martesa, lumturia etj., nëpërmjet shembujve konkretë nga jeta e përditshme.

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 20 Units in StockThis product was added to our catalog on Wednesday 11 April, 2012.

Your IP Address is: 54.163.39.19