Princesha Argjiro

$8.95

 

Titulli: Princesha Argjiro
Poemë
Autori: Ismail Kadare
Shtëpia botuese: Onufri
Viti: 2006
62 f.; 21 cm.
Pesha: 0.1 kg
ISBN 99927-45-37-1

Mbi librin

Në bibliotekën “Kadare”, megjithëse të paktë në numër, renditen edhe disa libra për fëmijë, si: “Në muzeun e armëve”, “Kështjella dhe helmi”, “Princesha Argjiro” etj.

Këta libra trajtojnë kryesisht tema historike, të përshtatura bukur dhe me një gjuhë të qartë e të thjeshtë për botën e fëmijëve. E tillë është edhe poema “Princesha Argjiro”, që tregon për fatin tragjik të princeshës Argjiro, e cila për të mos rënë në duart e armikut hidhet nga kështjella së bashku me foshnjën e saj...
 
Shënim: Ky titull bën pjesë në librat & autorët më të shitur për vitin 2009.

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 12 Units in Stock
  • Manufactured by: ONUFRIThis product was added to our catalog on Tuesday 17 April, 2012.

Your IP Address is: 54.167.83.233