Vajza e Agamenonit - Ismail Kadare

$10.00

HTML Online Editor Sample

 

Titulli: Vajza e Agamemnonit
Autori: Ismail Kadare
Shtëpia botuese: Onufri
Viti: 2003, 2010 (ribotim)
f. 114
Pesha: 0.20 Kg.
ISBN: 978-99956-87-16-8
 

Mbi librin

Në tribunën e festës së 1 Majit në Tiranë, njëri prej të ftuarve, ndërsa ndjek parakalimin e turmave, befas midis pankartave dhe portreteve të udhëheqësve komunistë vendas i duket se dallon portretin e shefit të dikurshëm grek, Agamemnonit. Një haluçinacion, apo rrjedhojë e lodhjes së një njeriu të trishtuar, që sapo është ndarë nga e dashura?

është më tepër se kaq. Shfaqja e portretit bën pjesë në thelbin e ngjarjeve që përshkruhen në këtë roman. është histori tronditëse e një dashurie që gjendet befas midis ingranazheve të makinës së ftohtë të shtetit. "Vajza e Agamemnonit" është pjesa e parë e diptikut, që pasohet nga "Pasardhësi"

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 12 Units in Stock
  • Manufactured by: ONUFRIThis product was added to our catalog on Tuesday 17 April, 2012.

Your IP Address is: 54.167.83.233