Nje dosje per Kadarene

$16.95

 

Titulli: Një dosje për Kadarenë
(Studime, polemikë, dokumente)
Autori: Shaban Sinani
Shtëpia botuese
OMSCA-1, 2005
f. 398
Pesha: 0.56 kg.

Mbi librin

Një libër dokumentar i shkruar nga drejtori i Arkivave të Shtetit në Shqipëri, prof dr, Shaban Sinani që hedh dritë mbi jetën krijuese të Ismail Kadaresë në kushtet e diktaturës. Përmes dokumentave dhe fakteveve të nxjerra nga Arkivat e kohës autori tregon rrugën se ku ka ecur procesi krijues i një shkrimtrati të madh, se si ai është perskutuar, latuar, përshtatur dhe në fund të fundit, imponuar për të arritur hijerëndë tek lexuesi.


Add to Cart:

  • Shipping Weight: 4lbs
  • 12 Units in StockThis product was added to our catalog on Wednesday 18 April, 2012.

Your IP Address is: 54.163.39.19