Masakra e Tivarit dhe përgjegjësia e shtetit shqiptar

$24.95

Titulli: Masakra e Tivarit dhe përgjegjësia e shtetit shqiptar
Origjinali: Masakra e Tivarit dhe përgjegjësia e shtetit shqiptar
Gjinia: Histori
Autori: Uran Butka
Shtëpia botuese: ASD studio
Viti: 2011
Fq. 272
Pesha: 0.33 kg
ISBN: 978-9956-40-60-6

Mbi librin

Krimet me përmasa, implikime dhe pasoja ndërkombëtare, siç ishte edhe Masakra e Tivarit, duhen ndriçuar e gjykuar drejtësisht dhe dënuar, të paktën, moralisht, që të mos mbeten si njollë e pashlyer, si plagë e hapur dhe si urrejtje vepruese, e ngulur thellë në ndërgjegjien e popujve, por të kthehet në një mësim, në një çlirim, në një arsye më shumë për të qenë në mirëkuptim e bashkëpunim në rrugën e përbashkët drejt paqes dhe integrimit europian.

Një komb nuk mund të jetë plotësisht i lirë, nëse nuk e njeh historinë e tij, nuk mund të jetë i kulturuar nëse nuk distancohet nga çdo lloj krimi e dhune, nuk mund të jetë i qetë e të përparojë nëse nuk është në paqe me veten dhe me të tjerët


Add to Cart:

  • Shipping Weight: 3lbs
  • 24 Units in Stock
  • Manufactured by: ASD StudioThis product was added to our catalog on Monday 16 April, 2012.

Your IP Address is: 54.167.83.233