Pylli i Lirise

$12.95

Përshkrimi: Vitet e luftës. Vlash Zaka jeton duke kapur kuaj të egër. I vëllai partizan ka vrarë një spiun të Italianëve, kështu që edhe Vlashi është në survejim të plotë. Vlashi jeton nën syrin e spiunit Lami dhe të tregëtarit Ibrahim Beu që vjen të mbledhë kuajt e egër. Por ndihmohet nga xha Kovi, Thimi e Lena. Vlashi e Lena dalin partizanë.

Bashkëpunëtorë: Saim Kokona, Kleo Nini, Atalanta Pasko, Xhevat Behri

Aktorë: Alfred Bualioti, Reshat Arbana, Margarita Xhepa, Dhimitra Plasari, Ndrek Luca, Minella Borova, Demir Hyskja, Lufti Hoxha, Llazer Filipi, Andon Qesari

Vlerësime: Skenaristi Kiço Blushi fiton çmimin e tretë në Konkursin Kombëtar të Dramaturgjisë. Fehim Ibrahimi merr çmim të veçante për muzikën në Festivalin e II të Filmit Shqiptar, prill 1977.

Regjia: Gëzim Erebara
Skenari: Kiço Blushi
Muzika: Fehim Ibrahimi
Producent: Shqipëria e Re
Viti: 1976
Kohëzgjatja: 79 min

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 34 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Monday 16 April, 2012.

Your IP Address is: 54.226.41.91