Rruge te bardha

$12.95

Untitled Document Përshkrimi: Një djalë i ri, Deda, i mbushur me entuziazmin e moshës dhe dashuri për punën, endet përgjatë linjës telefonike duke kërkuar shkëputjen. Njerëzit që jetojnë në zona të thella malore presin me padurim të rregullohet linja e t i urojnë njëri tjetrit Vitin e Ri. Deda vdes i ngrirë në majë të shtyllës duke luftuar me të ftohtin dhe motin e keq.

Bashkëpunëtorë: Lionel Konomi, Shyqyri Sako, Marika Vila, Lirim Mulosmani

Aktorë: Rikard Ljarja, Elida Cangonji, Ilia Shyti, Robert Ndrenika, Sali Doçi, Minella Borova, Agim Qirjaqi, Lec Bushati, Antoneta Fishta

Vlerësime: Lauruar me Çmimin e Republikës së Klasit të II për regjinë në 1974.

Regjia: Viktor Gjika
Skenari: Vath Koreshi
Muzika: Limoz Dizdari
Producent: Shqiperia e Re
Viti: 1974
Kohëzgjatja: 81 min

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 23 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Sunday 15 April, 2012.

Your IP Address is: 54.226.41.91