Yjet e neteve te gjata

$12.95

Untitled Document Përshkrimi: Lufta antifashiste. Tafili, djali i nënë Pashakos, vritet nga fashistët. Pushtuesit, të ndihmuar nga spiunët, bëjnë bastisje në fshatin e Pashakos, dhe e thërrasin atë dhe djemtë e tjerë të saj, që të bëjnë identifikimin e ilegalit, por asnjë nga familja nuk tregon se Tafili është i tyre. Rezistenca e Pashakos vazhdon, megjithë raprezaljet që nuk kanë të mbaruar.

Bashkëpunëtorë: Petraq Lubonja, Azis Karalliu, Krisnathi Kotmilo, Saliko Hoxha

Aktorë: Tinka Kurti, Sander Prosi, Pandi Raidhi, Llazi Serbo, Esat Teliti, Petrika Riza, Jani Skorovoti, Dhimiter Orgocka, Kadri Piro, Thimi Filipi, Lac Shllaku, Rikard Ljarja, Niko Kanxheri, Nazif Tale, Guri Kamenica, Eglantina Kume, Justina Aliaj, Sheri Mita, Ilia Shyti, Jani Riza, Sokol Çami

Regjia: Viktor Gjika
Skenari: Viktor Gjika
Muzika: Kujtim Laro
Producent: Shqipëria e Re
Viti: 1972
Kohëzgjatja: 78 min

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 20 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Saturday 14 April, 2012.

Customers who bought this product also purchased...

Your IP Address is: 54.83.81.52