Kapedani

$12.95

Përshkrimi: Në fshat në krye të kooperativës po komandon një grua dhe xha Sulo i ankohet për këtë shokut të tij Beqo. Kështu fillojnë situatat komike. Ai vendos të kërkojë "të drejtat" e tij në Tiranë, ku miku i tij, Ropi, punon në një post të rëndësishëm. Por xha Sulo gjen në Tiranë jo vetëm nusen e tij balerinë, por edhe Beqon bashkë me të cilin zbulon se është i rrethuar nga bota e grave.

Bashkëpunëtorë: Ilia Terpini, Shyqyri Sako, Marika Vila, Xhevat Behri

Aktorë: Albert Verria, Nikolin Xhoja, Flora Mërtiri, Zagorka Shuke, Ismail Zhabiaku, Petro Duka, Lazër Filipi, Robert Ndrenika, Hyrie Ahmeti, Ferit Gjevori, Haxhi Sejko, Melpomeni Çobani, Dario Llukaçi, Fatbardha Lalo, Rauf Pojani, Valbona Simixhi, Reshat Arbana, Saimir Kumbaro, Meropi Xhoja

Vlerësime: Në nëntor 1979 me rastin e 35 vjetorit të Çlirimit të Atdheut, aktori Albert Verria nderohet me Çmimin e Republikës të Klasit të I për rolin e xha Sulos.

Regjia: Fehmi Hoshafi, Muharrem Fejzo
Skenari: Skënder Plasari
Muzika: Tasim Hoshafi
Producent: Shqipëria e Re
Viti: 1972
Kohëzgjatja: 89 min

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 23 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Saturday 14 April, 2012.

Your IP Address is: 54.83.81.52