Lugina e pushkatareve

$12.95

Untitled Document Përshkrimi: Met Sokoli, një pioner i ri, ndeshet me një bandë diversantësh që po hynin në Shqipëri. Ai përballon me zgjuarësi vështirësitë dhe ndihmon rojet kufitare të asgjësojnë bandën. Babai i Metit plagoset gjatë konfliktit. Biri i tij zë vendin e të atit në luftën kundër armiqve.

Bashkëpunëtorë: Faruk Basha, Myrteza Fyshekati, Emine Kasapi, Lavdim Fortuzi

Aktorë: Kole Prela, Mark Topallaj, Katerina Biga, Bep Shiroka, Ismail Zhabjaku, Eglantina Kume, Lec Bushati, Kristo Jorgji, Hysen Pelingu, Esmeralda Demiri

Regjia: Todi Bozo
Skenari: Todi Bozo
Muzika: Tonin Arapi
Producent: Shqipëria e Re
Viti: 1970
Kohëzgjatja: 52 min

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 45 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Saturday 14 April, 2012.

Your IP Address is: 54.226.41.91