Plage te vjetra

$12.95

Untitled Document Përshkrimi: Gjini, një plak malësor shtrohet në spitalin e Tiranës për të hequr nga shpatulla një plumb që i ka mbetur si suvenir nga një gjakmarrje e vjetër. Por kur mëson se operacionin do ta kryejë dr. Vera, ai heziton nga mungesa e besimit në aftësitë e grave. Vera, në këtë kohë, po përjeton një dramë familjare për shkak të vendimit që mori i shoqi, Naimi, pvr të punuar në miniervn e Kurbneshit.

Bashkëpunëtorë: Faruk Basha, Namik Prizreni, Xhanfize Keko, Koço Tollko

Aktorë: Roza Anagnosti, Ndrek Luca, Rikard Ljarja, Naim Frashëri, Violeta Manushi, Sandër Prosi, Mark Topallaj, Tonin Ujka, Agim Shuke, Todi Thanasi, Ndrek Shkjezi, Reshat Arbana, Zejnulla Hatibi, Saimir Kumbaro, Elpiniqi Bode, Teuta Rino, Bashkim Baholli

Vlerësime: Lauruar me çmimin e Republikës Klasit II për skenar dhe regji.

Regjia: Dhimitër Anagnosti
Skenari: Dhimitër Anagnosti
Muzika: --
Producent: Shqipëria e Re
Viti: 1969
Kohëzgjatja: 84 min

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 24 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Saturday 14 April, 2012.

Your IP Address is: 54.226.41.91