Ngadhnjim mbi vdekjen

$12.95

Untitled Document Përshkrimi: Lufta e Dytë Botërore. Shqipëria është nën pushtimin nazist. Gjermanët arrijnë të kapin dy vajza të reja dhe i torturojnë ato për të zbuluar lidhjet me lëvizjen komuniste. Në fund ata i ekzekutojnë duke i varur në litar në mes të qytetit për të trembur dhe terrorizuar popullin. Filmi është i bazuar në ngjarjen reale të dy heroinave Bule Naipi dhe Persefoni Kokëdhima.

Bashkëpunëtorë: Saim Kokona, Ksenofon Dilo, Vitori Celi, Xhevat Behri.

Aktorë: Eglantina Kume, Edi Luarasi, Naim Frasheri, Rikard Ljarja, Sheri Mita, Timoleo Flloko, Demir Hyskja, Andon Qesari, Antoneta Fishta, Drita Bardhi, Pandi Raidhi, Arqile Nasho, Avni Resuli, Diana Peza, Fioralba Paço, Saimir Kumbaro, Petrit Llanaj, Xhemil Tagani, Zejnulla Hatibi

Vlerësime: Çmimin e Republikës së klasit II për regjinë dhe të Klasit III për skenarin dhe muzikën.

Regjia: Gëzim Erebara, Piro Milkani
Skenari: Peçi Dado, Gëzim Erebara, Piro Milkani
Muzika: Fehim Ibrahimi
Producent: Shqipëria e Re
Viti: 1967
Kohëzgjatja: 84 min

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 49 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Saturday 14 April, 2012.

Your IP Address is: 54.226.41.91