Apasionata

$12.95

Motivi kryesor i sonates së famshme "Apasionata" te Ludvik Van Bethoven, nga një pune diplome, bëhet lajtmotiv në dashurine e Mires, studente e pianos dhe Arturit, student i piktures i cili nuk është vertet i dhënë pas piktures por e ben shkollen per t'i bere qejfin te atit, nje njeri me rendësi ne një ministri.
Me pas konfliktet zgjidhen dhe Arturi gjen vëndin e vet në jete.
Skenari: Peçi Dado, Nexhati Tafa
Regjisore: Ibrahim Muça, Kristaq Mitro
Operator: Saim Kokona
Piktor: Arben Basha
Muzika e pershtatur: Gjon Simoni
Interpretojne: Kastriot Caushi, Kadri Roshi (Artist i Popullit), Matilda Makoci, Agim Qirjaqi, Spiro Duni, Margarita Xhepa (Artiste e Merituar), Thimi Filipi (Artist i Merituar).

Add to Cart:

  • 20 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Saturday 14 April, 2012.

Your IP Address is: 54.167.83.233