Kur xhirohej një film

$12.95

Përshkrimi: Filmi trajton një temë të rëndësishme sociale në lidhje me familjen. Një film i ri po xhirohet në një qytet të vogël. Aktorët janë një grup fëmijësh. Genti i vogël është nën stress sepse prindërit e tij, Liljana dhe Kujtimi, janë ndarë për shkak të qëndrimit mikroborgjez të Kujtimit kundrejt Liljanës.

Bashkëpunëtorë: Petraq Lubonja, Kleo Nini, Shpresa Papapavllo, Gezim Sula

Aktorë: Genti Basha, Violeta Dede, Viktor Zhusti, Marjeta Ilo, Zhani Zicishti, Sokol Angjeli, Piro Xexi, Xhoana Xhillari, Bledar Islami, Elvis Mece, Arsen Rexha, Roland Kadriu, Jetmira Dusha, Drita Kallamata

Vlerësime: Filmi fitoi çmimin e tretë dhe medalionin e Festivalit të V të filmit artistik shqiptar 19-23 prill 1983. Genti Basha u nderua me medaljonin e festivalit. Filmi u nderua me medaljonin e argjendtë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmave për fëmijë në Giffoni të Salernos, Itali, gusht 1983.

Regjia: Xhanfize Keko
Skenari: Shpresa Vreto, Xhanfize Keko
Muzika: Aleksander Peci
Producent: Shqiperia e Re
Viti: 1981
Kohëzgjatja: 59 min


Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 12 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Friday 20 April, 2012.

Your IP Address is: 54.167.83.233