Koncert ne vitin 36

$12.95

Përshkrimi: Një këngëtare e re Donika, dhe një pianiste Eleni, nisin një turne koncertesh në qytete të vegjël provincialë duke kaluar me pianon e tyre edhe nëpër fshatra. Dy artistet e reja takojnë shumë mikpritës midis të cilëve popullin e thjeshtë dhe autoritetet lokale që kërkojnë të duken oksidentalë por që në thelb janë të konfrontuar me njëri tjetrin.

Bashkëpunëtorë: Saim Kokona, Astrit Tota, Nazmie Sula, Xhevat Behri

Aktorë: Manushaqe Qinami, Margarita Xhepa, Robert Ndrenika, Bep Shiroka, Gjon Karma, Roland Trebicka, Nikolla Llambro, Albert Verria, Ilia Shyti, Mirush Kabashi, Piro Qiqi, Enver Dauti, Birçe Hasko, Gezim Kame, Hasan Fico, Muhamet Shehu, Gjon Kacagjeli, Aristotel Stefani

Regjia: Saimir Kumbaro
Skenari: Kiço Blushi
Muzika: Limoz Dizdari
Producent: Shqipëria e Re
Viti: 1978
Kohëzgjatja: 87 min

Add to Cart:

  • Shipping Weight: 2lbs
  • 34 Units in Stock
  • Manufactured by: Kinostudio " Shqiperia e re"This product was added to our catalog on Monday 16 April, 2012.

Your IP Address is: 54.226.41.91